Hünerli Adam » ahşap döşeme

Hand Made Sistre

31 - 05 - 2009
handmade_sistre.jpg Parkeleriniz 30 yıldır sistrelenmiyor, artık araları açılmış ve hareket ediyorlar. Sistreci çağırdınız, size parkelerinizle ilgili önerisi laminat kaplayalım abla bunlar olmaz.

Eğer sizde hunerliadam kadar ağaç seviyorsanız, ayağınızın altında plastik yerine ahşabınızın kalmasını tercih ediyorsanız. Yapmanız gereken parkelerin ara boşluklarının doldurma işlemini yaptıktan sonra kayışlı zımpara makinasıyla sistrenizi yaptırmanız olacaktır. Çıkan sonuç puruzsuz ve cam gibi olmayacak ama hem zamnında kesilmiş bu ağaçları kurtaracak hem de doğal ahşap zemininiz sizi rahat ettirmeye devam edecektir.

Rabıta Döşeme

07 - 03 - 2009

rabita_doseme3.jpgAhşap döşeme Hünerliadam’ın yapmayı sevdiği işlerden biridir. Trimetal’in su bazlı verniğiniyle yumuşaklığından bir şey kaybetbeyen ağaç,   altına yerleştirilen straforla hem sıcak hem de üstüne oturulabilecek kadar rahat yer döşemeleri sunar.

Devamını Oku →

Parkeler Kabardı

07 - 03 - 2009

parke_tamirat1 Evinizi su bastı. Eve döndünüz kapıyı açtığınızda çizgi filimlerdeki gibi üstününüze su boşaldı, ya da uyandığınızda terliklerinizi bulamadınız ve bileklerinize kadar suya bastınız. Bu durumda yerde duran herşeyinizi kurutmak zorunda olmanın dışında eğer parke bir odanız varsa odanızın tabanı  1m ye kadar tepeler yapacaktır haberiniz olsun şaşırmayın. İlk bir kaç gün tepelerin üstünde oynayabilirsinz ama tahta kurumaya başladıgında dağılıp sizi rahatsız etmeye başlayacak. Ve hatta altındaki yapıştırma için kullanılmış katrran etrafa dağılmaya başlayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken şey Hunerliadam çağırmak ve hem su baskınına yol açan sıhhı tesisatı hem de duzeltilmesi gereken parkelerinizi düzeltebilsin.