Hünerli Adam » MÜŞTERİ YORUMLARI

Ege İyioğlu-Acarkent

14 - 07 - 2009

kıymetli doğu bey,

Ikea dan 2 ay once satın aldıgım fakat bir turlu montajını yaptıracak vakit bulamadıgım masa eklentisi icin google da arama yaparken sizi buldum; ogleden sonra telefonda konustuk, birkac saat icinde belirttiginiz saatte gelip masayi yarim saat icinde tertemiz, problemsiz ve parca arttirmadan kurdunuz.. dis memleketlerde sizin gibi hizmet veren firmalar mevcut, ancak yurdumuzda ayni profesyonelligi ve dakikligi bu kadar uygun fiyatlara dogru durust yapabilen bir firma henuz gormedim; buna ikea’nın kullandıgı Ursus ve Dhl de dahil.

Başarılarınızın devamını diliyor, sizi “hunerli adam” a ihtiyacı olan butun arkadaslarıma tavsiye edeceğimi ifade etmek istiyorum. Lütfen bu mektubumu web sayfanızın güzel bir yerine ekleyin :)

Banu-Bertan /Ev Tadilatı

26 - 06 - 2009

Merhaba Doğu,

Yazdıklarına tek tek cevap yazmayacağım, bize yolladığın e-postadaki tavrını ve ardından yazdığın özürü birleştiremiyorum zaten. E-postayı göndermeden önce okuma şansın var, dolayısıyla bir müşterine bu tür bir yazıyı nasıl da ’send’ ettin anlayamıyorum.
Açıkçası, e-postanı yazarken kullandığın düşüncesiz cümlelerden ve en önemlisi aşağıda sıralananlardan sonra sana verdiğimiz para gerçekten hiç içimize sinmedi.
Seni bana arkadaşım nasıl e-posta ile duyurmuşsa, ben de değer verdiğim tüm çevreme senden uzak durmaları için aşağıdaki listeyi ileteceğim. Aşağıdaki liste tamamen işler üzerinden gidiyor, okuyacağın gibi. Bize yazdığın e-postada takındığın tavrı da ayrıca not olarak yazacağım.

Doğu çalışırken yapılan hatalar:

1-Mutfaktaki priz yuvası hatalı açıldığı için macunlanıp boyanmış duvarı Doğu tekrar kırdı.
2- Duş teknesi 3 kez değişti. Bu değişimden dolayı diğer işlerde 2 günlük gecikme oldu. Diğer ustaların verdiği yardım olmasa teknenin montajı hatalı yapılıyordu. Yine de bir duş teknesini ilk defa monte ettiği için bir tarafının altına yeterince ytong doşemedi, esniyor.
3- Mutfak dolabında doğru ölçümü almadan arka paneli kestiği için ekstradan tekrar bir bölüm kesti.
4- Elektrik panosu duvara eğik gömüldü.
5- Yerden geçen ısıtma tesisatının üzerine şap dökülmesi normal inşaatlarda tesisatçının işi iken bunlar yapılmadı. Boyacı kendisi yaptı ve söz konusu maliyeti kendi faturasına yansıtmıştır.
6- Duvardan çekilen elektrik tesisatı yeretince derine gömülmediği için defalarca müdahale yapıldı, düzelttirildi.
7- Mutfakta taşıyıcı bir kolona hilti ile kırım esnasında zarar verildi
8- Mutfak tezgahı kesilirken üzerinde kesim yapılan bize ait masa da ortadan ikiye kesildi, kullanılamaz duruma geldiği için atmak zorunda kaldık.
9- Mutfak için yapılan pis su gideri ile alınan dolapların uyumsuz olduğunu söyledi, yeniden kırım yapıp gideri başka yerden geçirdi.
(Şimdiki montajdan anlıyoruz ki bu yeni kırıma ve 3 numarada yazılan kesime HİÇ gerek yokmuş) 10-Üzerinde ‘kırılacak eşya’ yazan ve içinde pikap & müzik seti bulunan kutu dikkatsizce yana çevrildi. Ekipmanı daha test edemediğimiz için zararı bilemiyoruz.
11- Bir odanın elektrik anahtarı fark edilmemiş, unutulmuş.
12- Banyoda bataryanın telefon avizesi askısı, yan duvara asıldığı için kordon kısa geliyor. (Askıyı tamamen söktürüp, sökülen yerdeki kırık fayansları tekrar ördürüp bataryanın üzerine asmamız gerekiyor.)
13- Banyodaki lavabonun gideri 2 kere müdahale edildikten sonra akıtmamaya başladı.
14- Apartmanın girişindeki tesisatçının matkabını ödünç alıp söz verdiği saatte getirmemesi yüzünden tarafımıza şikayet gelmesi.
15- Banyodaki havlupan hatalı takıldığı için su kaçırıyordu. Doğu 2 kere müdahale etti ancak akıntı durmadı.

Doğu gittikten sonra fark ettiğimiz hatalar:

1-Mutfak için alınan tezgah, model numarasını vermiş olmamıza rağmen yanlış ahşap olarak alınıp monte edilmiş. Bir taraf kayın, devamı meşe.
2- Banyoda kombiyeye tahliye musluğu takılmamış.
3-Salondaki radyatör borusu olması gereken seviyenin çok üstünden geçirildiği için düzgün çalışamıyor.
4-Sigorta kutusunda şalterlerin hepsi açık iken salona elektrik gelmiyor.
5- Üstteki listede 15 numaradaki soruna müdahale eden su tesisatçısı yanlış yerin sıkıldığını tespit ederek yukarıdaki vidayı sıkarak sorunu giderdi.
6- Salonun girişindeki elektrik anahtarı hatalı takıldığı için sağlıklı çalışmıyor.
7- Yukarda birinci maddedeki kırım sonucu açılan delik yeterince sağlam doldurulmadığı için tekrar kırdırıp doldurup macunlatıp boyatmak zorunda kaldık.
8- Mutfakta dolapların arkasına iki yere elektrik hattı çekilmiş, sonra üstleri kapatılmış.
9- Bulaşık makinasının kapağı tezgahı keserken kesilmiş
10- Radyatör borularını yeterince test edemeden üzerilerine şap atıldığı, dolayısıyla borulardan su geçince çıkabilecek sorundan sorumlu olmadığını bize bu işi yaptıktan 20 gün sonra söyledi. Oysa her gün bir cep telefonu görüşmesi kadar yakındaydık.
11- Mutfak boyutunu hatalı ölçtüğü için aldığımız mutfak üniteleri mutfağa sığmadı, kestirmek zorunda kaldık.
12- Koridordaki panel radyatör su sızdırıyor.
13-Mutfak dolaplarında su terazisi kullanılmadan yerleştirme yapıldığı için dolaplar birbirine hizalı durmuyor, arka duvara tam dayanmıyor.
14 Mutfak tezgahı kesilirken özensiz davranıldığı için tezgah yüzeyinde hasarlar oluşmuş.
15-Mutfak tezgahının kesilen kısımları zımparalanmamış.
16- Duş hortumunun bağlantı yeri gevşek bırakıldığı için sızdırıyor.
17- Duş teknesinin üstünde duşakabin çıtası için yeterince yer bırakılmadığı için teknenin yanındaki fayanslar kırılıp tekrar örülecek.
18- Banyo dolabı duş teknesine çok yakın monte edildiği için duşakabinin panelleri buraya sığmıyor. Banyo dolabı, lavabo ile beraber sökülüp daha yana monte edilecek. Önceki sabitleme yerleri gözüken fayanslar sökülüp yenisiyle örülecek.
19- Salon sol duvarda priz atlamaları yapılmamış olan 4 priz tespit edildi.
20- Priz hatlarında bağlantı hataları (salon+mutfak+ 3 oda) tespit edildi.
21-Mutfaktaki Wovien hattı çalışmıyor.

Sonuç:
Mutfak dolapları tamamen baştan sökülüp monte edildi. (500TL) Elektrik tesisatı baştan kontrol edilip düzeltildi. (160 TL+ devam edecek) Isıtma/su tesisatının gömülmemiş kısımları kontrol edilip düzeltildi.
(80 TL + devam edecek)
Bunun dışında banyo dolabı+lavabosu söküm+ yeniden montaj, yeniden fayans örülmesi. (daha ödeme yapılmadı)

hunerliadam istanbul cevabı için;

Devamını Oku →

Müşteri Yorumları

11 - 06 - 2009
  • Hünerliadam İstanbul için gelmiş bu yorumların büyük çoğu hunerliadamın  musterilerine yazdığı şu e-mektuba cevapdırlar.
  • Eğer sizde bir hünerliadam müşterisisiyseyseniz, lütfen bu çağrıya cevap verin.

” 2 yıl oldu kendime hünerliadam diyeli. Gerçekten hünerli olup işlerinizi  azalttım mı? Yoksa işleri sizin için zorlaştıran biri mi oldum?

İnternet siteme koymak için yaptıklarım  ya da yapamadıklarımla ilgili bildiklerinizi benimle paylasır mısınız?

Teşekkur ederim şimdiden bana zaman ayırdıgınız için. ”

Your fees are quite fair and reasonable. I am glad that you break the costs down to each thing.  As on your invoices, you show cost for supplies, your time, etc… The best thing of all is your amazing work ethic.  You strive to complete each project, and you are committed to solving each problem that you are presented with.  Your follow-up calls, emails, and visits attest to this committment. I am more than happy to recommend you to anyone in need of help.

Zita Remai -KEMERBURGAZ

03 - 12 - 2008

I was very satisfied with the jobs done, solutions for everything. I recommend to everyone, and a big advantage that you can communicate easily in English.