Hünerli Adam » Blog Archive » Gömme Duş Teknesi Montajı
gomme_dus_teknesi.jpg Duş teknesi banyonun önemli bir parçasıdır. Seramik üstü yerleştirilen duş tekleri, tesisat kolaylığı ve ustasına çok kısa surede montaj sağlaması yuzunden tercih edilmektedir.

Ancak bu tip duş tekleri altında kalan alan çok iyi silikonlansa da banyonunuzda gorunmeyen bile olsa rutubetli, küflenmeye uygun bir yer oluşturur.  Bu yuzden banyonuzu yaptırırken hunerliadam çağırırsanız hem duş teknenizin sorunsuz tesisatını sizin için çözer, hemde banyonunuzun temizliği için dert edinmenizi engeller.

zemin_hazirlama.jpg Zemin hazırlanırken bağlantı yapılacak tesisat derinliği hesaba katılarak, teknenin dudaklarının gomuleceği miktar ayarlanır. Kullanılan tesisat elemanları uzun yıllar dayanabilecek tesisat elemanlarından secilmeli ve eğimi içinde su kalmasına izin vermeyecek şekilde duzenlenmelidir.
havuz_yapma Tesisat bağlantısı yeri kontrol edildikten sonra artık duş teknesinin oturacağı havuz yapılmalıdır. Havuz kenarları tuğla ya da yutog yapıldıgında duş teknesinin kenarlarının üstüne oturması garantilenmelidir. Aksi takdirde kullanım sırasında esnemesi muhtemel tekne seramik bağlantılarında çatlaklara sebeb olabilir.
tekne_yerlestirme.jpg Havuzun dibi kırıklarla doldurulduktan sonra mutlaka kırıkların uzerinde yeter miktar içine az miktar çimento katılmış kumla doldurulmalıdır. Bu da Üstüne bastığınız yerlerin ses çıkarmasını engeller.


Yorum Yapın